مزاج Options

هر چهار خلط تر، سرد، گرم و خشک برای سلامت بدن ضروری هستند. البته توجه داشته باشید که هر کدام از آن ها باید به یک اندازه و میزان معین وجود داشته باشند زیرا در صورت مغایرت، زمینه ی بروز بیماری ها را فراهم می کنند. 

این عارضه از عوامل محیطی سر چشمه می گیرد و با عنوان سوء مزاج شناخته می شود. 

با خرید کمربند ،تضمینی درد کمرتو درمان کن! شمارتو ثبت کن.

•در صورت بهره گیری از لبنیات از مصلحاتی نظیر بابونه، زیره، آویشن، نعناع و پونه استفاده شود

.. را درمان می کند. همچنین از بروز بسیاری از بیماری های دیگر نیز جلوگیری می کند. 

بروز هر عمل حیاتی توأم با یک سری فعل‌وانفعالات است که تقریبا همۀ این اعمال در بدن تولید حرارت می‌کنند. هرقدر این فعل‌وانفعالات شیمیایی سریع‌تر و شدیدتر انجام گیرد، مقدار حرارتی که ایجاد می‌شود، بیشتر است و معادل با غلبۀ مزاج گرم می‌باشد.

برکناری مودبانه رستم قاسمی؛ با هزار وعده آمد و بی‌هیچ عمل می‌رود

نکته مهمی که باید در این خصوص مدنظر داشت این است که ارکان چهارگانه را نمی‌توان به‌صورت مجزا در طبیعت پیدا کرد؛ بلکه عناصر در ترکیب موادِ مرکب وجود دارند و بدن آدمی نیز از این عناصر تشکیل‌شده است؛ به‌عبارت‌دیگر، نامیدن ارکان چهارگانه به آب، هوا، خاک و آتش ازاین‌روست که بین ویژگی‌های عناصر چهارگانه و این نمود های محسوس، شباهت‌هایی وجود دارد که اجازه می‌دهد این نمودها را صرفاً نماد و سنبل آن عناصر بدانیم.

-اگر رشد مو در مرد یا زنی خیلی سریع باشد به گونه ای که او احساس کند موهایش بیش از حد طبیعی زود رشد می کند و بلند می شود در صورتی که دیگر علائم را داشته باشد در گروه افرادی قرار می گیرد که مزاج گرم و خشک دارد.

حالا میشه لطف کنید بگید که این خالت طبیعیه یا نه؟ اگه نیست، باید چجور غذاهایی مصرف کنم که به مزاج متعادل برسم؟

همچنین مواردی وجود دارد که در آنها افراد می توانند به بیماری روانی مبتلا شوند که مزاج آنها را درگیر می کند. یا اگر کسی که می شناسید به یک بیماری روانی مبتلا شود، ممکن است متوجه تغییر حالت مزاج وی شوید. این موارد در معنای مزاج در روانشناسی اثر دارند. اگر مسائل مربوط به مزاج – چه خود شما و چه دیگران – رخ دهد، ممکن است بخواهید مشاوره تلفنی داشته باشید.

تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...)

وجود هر چهار خلط در بدن ضروری است اما هر یک به‌اندازه خاص و معین. آنچه موجب بیماری می‌شود به هم خوردن تعادل میان این اخلاط است و مزاج تغییر در میزان کمیت و کیفیت آن است.

این روند سودای سوخته را به وجود می آورد. سودای سوخته فرد را مستعد بیماری های اعصاب و روان می کند و زمینه ی ظهور توده های سرطانی را فراهم می کند. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *